HABERLER » KİDS ACTİVEDEN ÇOCUKLARA MACERA OYUN PARKI

  • Paylaş :
KİDS ACTİVEDEN ÇOCUKLARA MACERA OYUN PARKI

KİDS ACTİVEDEN ÇOCUKLARA MACERA OYUN PARKI


Kids Active'den çocuklara macera oyun parkı

Kids Active tarafından Symbol AVM 1. Katında bulunan parka çocuklar için macera oyun grupları eklendi. 
Kids Active (Çocuk Aktivitesi) firması çocukların oyun oynayarak eğitilmesi ve bilinçlerinin gelişmesine katkı sunduğunu, öz güvenlerinin yükseldiğini, daha bilinçli ve kendine güveni olan bireyler yetiştiklerini ifade ettiler.

Kids Active Web Sitesi Linki: TIKLAYINIZ

 

Haber: Gözde Metin

BİRAZ KAFA YORDUK
Kids Active firma yetkilisi Selda Hanım yaptığı açıklamada şunları söyledi; “çocuklarımızda genel olarak eğitim aldıklarını, fakat öz güven eksikliği nedeniyle derslere olması gerektiği gibi katılamadıkları ve dolayısı ile bilinçlenme seviyelerinin düştüğünü, haklarını arama konusunda bilinç eksikliği yaşadıklarını ve bu yüzden sorgulama yetisinden uzak kaldıklarını gördük. Bunun üzerine biraz kafa yorup, araştırmalar yapıp eğitim konusunda uzman olduklarını düşündüğümüz duayenlere bu konuyu danıştık. Uzmanlara dedik ki bu eksikliği oyunlar aracılığı ile kapatılabileceğini söyledik. Mesela; bir tırmanma duvarı sporu gibi bir aktivite yapsak ve çocukların tırmanma becerilerini güçlendirmesini sağlasak. Bu aktivite sayesinde çocuklarımızın bilinç seviyesini macera kalesi aktivitesi ile tehlikeli bir durumda ne yapabileceği ile ilgili olarak çocuğu bulunduğu tehlikeden nasıl kurtulacağını göstersek. Yine bunun yolunun kendisinden geçtiğini korkmamaya kendini alıştırarak yine kendisine öz güven gelmesine sebep olarak bilinçli hareket etmeyi telkin ederek daha güvenli ve daha bilinçli bir şekilde parkuru bitirmesini sağlasak. Öz güven ve bilinç kazanmasına yardım etsek bu yolla çocuklarımızı eğitsek nasıl olur dedik. 
 
KOCAELİ SYMBOL AVM’DE İLK ADIMIMIZI ATTIK
Duayen uzmanımız bunun gayet mümkün olacağını, olursa da çocuklara büyük özellikler katacağını söylemesi üzerine biz de kollarımızı sıvadık ve Symbol AVM’de Kids Active adında çocuk oyun parkuru kurarak bu konuda ilk adımımızı atmış olduk.” Dedi.

 
HENÜZ YENİ BAŞLADIK
Kids Active yöneticisi Selda Yalvaç açıklamasının devamında “ 1.5 yıl oldu ve biz henüz yeni başladık. Şimdilik Kocaeli Symbol AVM’de başladığımız bu kutlu yolda amacımız önce Kocaeli’nde ve ilçelerinde, daha sonra ise tüm Türkiye’ye tırmanma duvarlarını, macera kalelerini, Akülü araba parkurlarını, kum havuzlarını ve birçok oyun parkurlarımızı yayarak çocuklarımızın öz güvenlerinin artmasına, bilinç seviyelerinin yükselmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz.
  

  • E. Tarihi : 24.07.2018
  • Okunma : 972